Ką gydytojai pataria moterims pavasarį?

Kaip pavasarį moteriai atgimti naujai? Juk sveika ir graži moteris yra harmonijos šeimoje garantija. „Trinapolio” klinikos šeimos gydytojas Renatas Dainius sako, kad visų pirma moteriai reikia meilės. Ji turi būti mylima ir pati mylėti. Kadangi vienas iš trijų svarbiausių sveikatos aspektų, vienas iš trijų banginių, ant kurių laikosi sveikata, yra žmogaus psichologinė būsena. Nuolatiniai stresai, įtampa, nerimas, visuomenės susvetimėjimas sukelia nuolatinę nervinę įtampą. Yra įrodyta, kad toks neigiamas fonas labai stipriai paveikia imuninę sistemą. O nuo jos daug kas priklauso. Tai ir sirgimas infekcinėmis ligomis, peršalimai, alerginės reakcijos, onkologinės ligos ir kt.

Gyvenimo būdas – kitas labai svarbus aspektas, užtikrinantis gerą moters sveikatą. Nereikėtų apsiriboti vien tik kalbomis apie alkoholio ar rūkymo žalą. Nes moterys tai ir taip žino. Tačiau per ilgas, per sunkus, per daug įtemptas darbas tikrai daro didelę žalą. Ji nepailsi, dirba 10 – 12 valandų. Grįžta namo, ten laukia šeima, vaikai, taip pat norintys dėmesio. Ir dar namų ruošos darbai. Taip kad mes turime nuolat stengtis padėti savo mamoms ar žmonoms – ypač buitiniuose dalykuose.
Gydytojas akcentuoja, kad mityba sveikatai ir grožiui turi milžiniškos įtakos. Moterys turi nepamiršti savęs palepinti!

Raciono papildymas maisto medžiagomis būtinas

„Tas įtemptas gyvenimo ritmas moterims dažniausiai neleidžia laiku maitintis, valgyti tai, ko organizmui reikia labiausiai. Ypač pavasarį, kai maisto produktuose trūksta vitaminų, kai pirmosios daržovės dar yra ne tokios maistingos, moterys turi subalansuoti savo mitybą, kompensuoti vitaminų trūkumą. Todėl reikėtų papildomai vartoti maisto papildus, vitaminus, mikroelementus, antioksidantus”, – sako gydytojas.

Kiekvienai moteriai bent kartą per metus reikia pasitikrinti pas savo šeimos gydytoją ir pas ginekologą. Pavasaris tam – puikus metas. Nes tam tikros patologinės būklės vystosi ilgą laiką, imunitetas gali silptoi ir pusę metų. Tada, kai atšals oras, moteris vėl susirgs, jei nesirūpins sveikata jau dabar. Nes imuniteto silpimo pradžia gali būti ir pavasarį.
„Aš manau, kad labiausiai prasmės turi tų maisto papildų vartojimas, kuriuose yra visas kompleksas vitaminų, antioksidantų, mineralų. Bet dar svarbiau, ką mes suvalgome natūraliai”, – apibendrina „Trinapolio” klinikos šeimos gydytojas Renatas Dainius.